Зварна двотаврова балка – переваги і недоліки …

Сьогодні ми хочемо Вам показати альтернативну точку зору на економічний сенс використання в проектах сталевих зварних двотаврових балок.

А чи знали Ви, що в країнах Європейського Союзу, на відміну від України, зварна балка – досить рідкісне явище? І це перше, про що необхідно задуматися, приймаючи рішення про купівлю або виробництво зварних двотаврових балок – адже європейські виробники, з їх набагато більшим досвідом ведення бізнесу, точно вміють рахувати гроші.

А тепер давайте по порядку…

Сварка двутавровых балокЗварна двотаврова балка – сталевий профіль, переважно Н-подібного перетину, зварений з листового металопрокату, розкроєного на смуги. Порізку здійснюють методом газо-кисневового або плазмового різання. Зварка балок відбувається або за допомогою автоматичного зварювання під шаром захисного флюсу або напівавтоматичного зварювання в середовищі захисного газу.

Горячекатаный двутаврУ 90% випадків таке рішення застосовувалося раніше і застосовується до цих пір як варіант заміни гарячекатаних двотаврових балок. Але в чому ж сенс такої заміни? А сенс дуже простий – українські металургійні заводи виробляють дуже обмежений сортамент сталевих гарячекатаних двотаврів, а якщо говорити про широкополочні балки, то такі і зовсім не виробляються на території України. У зв’язку із цим, заводи металоконструкцій почали виготовляти зварні варіанти таких балок і питання тут було не в економії, а в тому, що це був найшвидший і найзручніший шлях отримати необхідну балку.

Але тоді виходить, що якщо на ринку будуть доступні за ціною і термінами гарячекатані аналоги зварних двотаврових балок, то варити їх не має сенсу? Саме так ми і вважаємо! Якщо сумніваєтеся в наших словах, тоді просто подумайте – адже нікому не приходить в голову робити зварний варіант звичайних балок, доступних в гарячекатаному вигляді від українських виробників.

І саме тому в тій же Європі зварні балки мають дуже невелике поширення і використовуються, переважно, у випадках індивідуального розрахунку несучої здатності балки, коли відсутні гарчекатані аналоги в принципі або балка має змінне січення.


Давайте порівняємо:

В Україні реально випускається близько 10-12 типорозмірів двотаврової балки. На додаток до цього, балки виробляються з однієї марки сталі – рядової сталі Вст3. У разі необхідності замовлення гарячекатаних двотаврів зі сталі 09Г2С, це зробити неможливо. Звичайно, в таких умовах, за відсутності можливості привезти балки з-за кордону, дуже сильною стала традиція виготовляти двотаврові балки зварним методом.

Ми, як компанія Єврометал, хочемо розвіяти цей міф і зробити заводам металоконструкцій життя трішки легшим, адже всі знають, що виробництво зварної балки – досить трудомістка робота, що впливає як на вартість виготовлення так і на терміни відвантаження металоконструкцій. Особливо це стосується невеликих перерізів двотаврових балок. Одночасно із заводами металоконструкцій вигоду отримають і кінцеві споживачі таких конструкцій – адже застосування гарячекатаних двотаврових балок замість зварних здатне в 100% випадків скоротити терміни виробництва металоконструкцій і в більшості випадків ще й зменшити собівартість конструкцій.

Адже у порівнянні з українськими 10-12 позиціями вироблених балок, за євростандартами виготовляється мінімум 100 типів балок, причому кожна з них може бути виготовлена ​​як із звичайної сталі S235JR так і зі сталі S355J2 (аналог 09Г2С). І це ми зараз беремо до уваги тільки балки серій HEA, HEB, HEM, IPE, IPN, не враховуючи їх полегшені підвиди IPE A або HEA A.

Компанія Єврометал, розуміючи суть проблеми у Замовника, пропонує поставку гарячекатаних двотаврових балок за ціною, яка зробить недоцільною їх заміну на зварний варіант.

Крім того, ми пропонуємо українським Клієнтам гарячекатані двотаври згідно ГОСТ російського виробництва, які якраз найчастіше заміняють на зварні варіанти. Адже в наших проектах досі дуже часто зустрічаються колонні двотаври або широкополичні балки типів 30К2, 40К2, 40Ш3, 20Б1, 25Б2 або подібні. І якщо раніше, при ціні таких гарячекатаних двотаврів на рівні 32-36 тисяч гривень за тонну, їх заміна на зварний варіант була єдиним, економічно обгрунтованим виходом, то зараз, при ціні від нашої компанії на рівні 24-25 тисяч за тонну з урахуванням ПДВ та доставки в будь-яку точку України, виготовлення зварних балок зазначених типів просто економічно недоцільне.

Важливо також пам’ятати, що крім прямого порівняння ціни балок за тонну, необхідно враховувати збільшення ваги 1 м.п. балки, яке неминуче при переході на зварний варіант, адже, як правило, або стінка або полки гарячекатаних двотаврів мають нестадартну для листового металопрокату товщину, наприклад, 7; 7,5; 9; 11 або 15 мм. Відповідно, при переході на зварний варіант виготовлення, виробники зварних балок застосовують листовий металопрокат більшої товщини, наприклад, замість 7 – 8 мм, замість 9 – 10 мм і т.д. У зв’язку із цим, в залежності від типу двотаврової балки, збільшення ваги може скласти до 5-7%, що також треба враховувати при порівнянні кінцевих цін.

Крім фінансової складової, як ми вже говорили, при використанні гарячекатаних двотаврів замість зварної балки, як завод металоконструкцій так і кінцевий Замовник отримують додаткові вигоди:

  • зменшення термінів виробництва металоконструкцій, так як виробництво зварних балок – досить трудомісткий процес
  • краща корозійна стійкість – як відомо, зварний шов завжди є одним із осередків корозії, особливо, якщо не врахувати всі додаткові вимоги до його антикорозійного захисту. У випадку ж із гарячекатаними двотаврами це джерело корозії просто відсутнє.
  • Сварная балка - есть ли смысл?кращу якість металоконструкцій – це пов’язано із тим, що не треба переживати яким методом завод-виробник металоконструкцій буде виготовляти зварну балку – за допомогою автоматичного зварювання під флюсом, напівавтоматичного зварювання із застосуванням так званих “тракторів” або вручну. А потім треба ще це все “правити”! А через брак обладнання для механічної правки застосовується метод локального нагріву, що взагалі не завжди допускається. Тому що в Україні не всі заводи металоконструкцій мають відповідне обладнання для якісного виготовлення зварної балки. У випадку з гарячекатаними двотаврами Замовник завжди отримує рівну і красиву двотаврову балку.

З урахуванням вищевикладеного, ми закликаємо всі заводи металоконструкцій або кінцевих Замовників, отримавши проект з двотавровими балками, які не виробляються в Україні, ще раз подумати про те, чи є сенс їх міняти на зварну балку. Зателефонуйте до нас в компанію Єврометал і ми постараємось зробити Вам таку пропозицію, від якої отримають вигоду всі суб’єкти будівельного процесу – завод позбудеться необхідності робити трудоємку роботу і зможе прискорити терміни відвантаження готових металоконструкцій, а Замовник отримає конструкції дешевше і швидше.

ЄВРОМЕТАЛ – працюйте з професіоналами!