Сталь S355J2H – марка сталі, що часто зустрічається в будівельних проєктах і нерідко ставить у незручне становище співробітників відділів постачання заводів-виробників.

Вся справа в останній букві “H”, адже просто марка сталі S355J2, вже більш-менш відома учасникам ринку металу в Україні, навіть на нашому сайті є окрема стаття, присвячена цій марці сталі. І ось, побачивши в кінці букву “H”, починаються пошуки того, які ж такі специфічні властивості заховані за цим маркуванням.

Хочемо відкрити Вам простий секрет – буква H в маркуванні S355J2H означає лише те, що це марка сталі на прокат, що поставляється у вигляді замкнутих профілів, тобто по-простому – у вигляді труби. Так-так, ніякого особливого секрету немає – “H” походить від англійського слова “hollow”, тобто “порожній” або “порожнистий”. Причому, це маркування розповсюджується як на профільні, так і на круглі труби. 

Хочемо нагадати Вам, що відповідно до загальноприйнятого європейського маркування, трубна продукція згідно EN10219 або EN10210 позначається наступним чином:СТАЛЬ S355J2H

  • CHS (circular hollow section) – кругла труба;
  • SHS (square hollow section) – квадратна труба;
  • RHS (rectangular hollow section) – прямокутна труба.

На ринку України, де ще не всі звикли до європейського маркування сталі, часто доводиться стикатися з помилками, допущеними проєктантами на етапі складання специфікації до креслень. Тому де б Ви не зустріли маркування S355J2H, знайте – ця марка сталі позначає трубу! 

Якщо в кресленнях або технічному завданні на постачання металопрокату Ви бачите, що такою маркою сталі позначений, наприклад лист, куточок або двотавр, можете не витрачати час на пошуки металу з таким маркуванням, а сміливо стверджувати – це помилка!

Також, хочемо розповісти Вам про ще один тип маркування сталі S355, який часто зводить з розуму наших Клієнтів, які приходять до нас і вимагають марку сталі S355G2G3, наприклад, або S355G3G4, або S355J2G3 і т.д. 

Так ось, маркування G2, G3, G4, наприклад S355G2G3, в цей момент не використовується в Європі, оскільки вона була передбачена стандартом EN10025-2 від 1993 року. В даний же момент зазначений стандарт EN10025 діє в редакції 2004 року (EN10025: 2004) і в ньому передбачена інше літерне маркування властивостей сталі.

СТАЛЬ S355J2H

За посиланням Ви можете ознайомитися з повним текстом EN 10025 в актуальній редакції. Маркування сталей описана в розділі 4, сторінка 4.

Нагадуємо також Вам, що на нашому сайті є спеціальна стаття з розшифруванням всіх найпопулярніших європейських марок сталі.

З детальнішою інформацією відносної всіх аспектів роботи з європейським металопрокатом, Ви зможете ознайомитися, завантаживши наш КАТАЛОГ. 

Якщо ж Ви хочете отримати друковану версію каталогу для зручного використання в повсякденній роботі, просто зателефонуйте на наш будь-який телефонний номер або напишіть нам на пошту.

Сталь S355J2H – це наша спеціалізація! Якщо Ви раптом не знайшли відповіді на своє питання – зателефонуйте або напишіть нам і ми швидко і професійно розв’яжемо Вашу проблему!