Теоретична і фактична вага металопрокату

Вибачте за сленг, дорогі читачі, але нам здається, що ще більш точною назвою для даної статті може бути фраза “Як не” попасти “на вазі металопрокату”.

Напевно, багато з Вас знають, а ті, хто часто стикається із закупівлями металопрокату, то і напевно, що металопрокат може відвантажуватись покупцеві за теоретичною або фактичною вагою. Це залежить як від типу металопрокату, так і від конкретного продавця. Що ще треба знати з цього приводу, так це те, що весь металопрокат повинен відповідати стандартам (в Україні це ГОСТ, ДСТУ, в Європі – EN, DIN) на предмет гранично допустимих відхилень в розмірах. Таким чином, якщо ми візьмемо, наприклад, двотаврову балку, то вона цілком може відповідати стандарту навіть якщо у неї поличка ширша від номінального розміру на 4 мм, а товщина цієї самої полиці більша на 2-3 мм. Відчуваєте, що саме ми хочемо сказати? Правильно – фактична вага такої балки буде істотно вищою від теоретичної, за якою Ви розраховували свою потребу в металопрокаті. І найголовніше, що пред’явити претензії до продавця або виробника навряд чи вийде – адже металопрокат відповідає стандарту. Що ж в такому випадку робити?Двутавр HEA

Відповідь, як не банально проста – або змиритися з цим і просто прийняти ці неминучі втрати або шукати металопрокат від виробника, фактична вага у якого близька до теоретичної. Сама технологія гарячої прокатки металу передбачає, що металопрокат після охолодження матиме допуски і від цього нікуди не дітися, але вся суть в тому, що коли виробник не може досить точно контролювати цей процес (або внаслідок застарілої технології, або через спрацювання устаткування і т.д), то йому звичайно буде більш вигідно виробляти метал з “плюсовими” допусками, адже таким чином він ще й збільшує свої продажі, адже клієнт отримує замість бажаної тонни 1040 кг, наприклад.Що потрібно знати про вагу металопрокату

Але не все так погано – є виробники в Європі, у яких
фактична вага металопрокату має мінімальну
відмінність від теоретичної і наше головне завдання:

а. донести цю інформацію своїм клієнтам
б. працювати тільки з кращими виробниками,

адже таку інформацію можна отримати тільки з досвідом і звичайному клієнту, як правило, не під силу відразу розібратися в тому, який виробник з якими толеранціями (допусками) працює.

Щоб не повторюватися, далі наводимо конкретний приклад, який розміщений на нашій сторінці в Facebook. Оригінал тут – https://www.facebook.com/1147180195430043/posts/1542668512547874/?d=n

Текст з Facebook:

#Лайфках)
При купівлі європейських двотаврів є один, зовсім неочевидний на перший погляд, нюанс – вага двотавра, яка може дууужее суттєво вплинути на ціну. Хочете знати як? 🤔ВІДПОВІДАЄМО:
#EN10034 встановлює допуски на розміри й форму двотаврів і ці допуски знаходяться в досить широкому діапазоні. Звичайно, що при технологіі гарячого прокатування неминуче будуть певні відхилення від теоретичних розмірів, але ці відхилення у різних виробників дуже відрізняються. В першу чергу, це викликано станом технологічного обладнання металургійних заводів. Металургійним комбінатам, які продають двотаври по фактичній вазі, однозначно вигідно виготовляти їх з «плюсовими» допусками, адже таким чином, не докладаючи жодних зусиль, можна продати на кілька % більше металу. Саме тому, при неможливості виготовлення розмірів, близьких до номіналу, фактичні розміри завжди будуть зміщуватись «в плюс»
Як це працює на практиці?
✔️Припустимо, Вам треба 240 м.п. двотавра НЕА300. Ви рахуєте теоретичну вагу 1 м.п. 88,3 кг і думаєте, що Вам доведеться купити 21,192 тонн металу. Але коли доходить до купівлі, то з подивом виявляєте, що рахунок за метал виставлений із суттєво більшою вартістю, оскільки 240 м.п. важать набагато більше.
Можемо сказати як зі свого досвіду так і з великого досвіду наших європейських партнерів, що така різниця у вазі нерідко може досягати ❗️6% ❗️відсотків! Тобто, на нашому прикладі з двотавром #HEA300 потенційний покупець автоматично міг би втратити вартість більше, ніж 1,2 тонн металу🤦🏻‍♂️ Або недоотримати 6% металопрокату, оскільки поширеними є випадки, коли Клієнти замовляють металопрокат за вагою, не дублюючи потребу в м.п. 🙀 Але ж саме загальна довжина металопрокату є визначальною! І це ми говоримо про європейський металопрокат, якість якого контролюється набагато суворіше, ніж у нас в Україні!
🔺Що ж робити?
🔻Замовляти металопрокат у компанії ЄВРОМЕТАЛ, адже ми працюємо лише з найкращими виробниками і кожне відвантаження контролюється по вазі.
✔️Наші замовники завжди отримують сертифікат перед відвантаженням і можуть таким чином порівняти фактичну вагу з теоретичною!
✔️Наші менеджери завжди «підстрахують» Клієнта, звіривши вагу і довжину металопрокату.
✔️В абсолютній більшості випадків ми працюємо лише з металопрокатом, виготовленим на комбінатах, які дотримуються мінімальних відхилень фактичних розмірів від теоретичних.

❗️Отже, купуючи металопрокат, варто знати цю інформацію стосовно ваги, адже отримавши низьку ціну, можна в додаток до неї отримати набагато більше металу, ніж було необхідно.

П.С. На фото двотавр НЕА300, поставлений компанією Єврометал для нашого Клієнта на облаштування підкранових шляхів. На бірці чітко видно, що фактична вага двотаврів відрізняється від теоретичної лише на 0,6%. І саме це ми називаємо європейською якістю!

#Єврометал – з нами працювати надійно!”