Розшифровка європейських марок сталі

Ми часто стикаємося з тим, що наші клієнти до кінця не розуміють європейського маркування конструкційних сталей, так як воно кардинально відрізняється від звичного в нашій країні маркування Розшифровка європейських марок сталізгідно стандартів ГОСТ. Це не дивно, адже в Україні, як і в інших країнах колишнього СРСР використовувалися переважно марки сталі згідно ГОСТ і тільки останнім часом вітчизняні виробники стали почали робити подвійну сертифікацію своєї продукції (згідно ГОСТ і EN/DIN).

Тому дуже часто ми чуємо від наших Замовників таку фразу: «Нам потрібен металопрокат з 235-ої або 355-й сталі» Але зазначене маркування – це лише частина повної назви марки сталі і дуже часто в останніх знаках можуть бути заховані важливі для замовника властивості і характеристики сталі. Звичайно, ми завжди з’ясовуємо деталі і пояснюємо клієнтові всі відмінності і особливості, але тут хочемо запропонувати Вам просту і зрозумілу розшифровку конструкційних марок сталі, найбільш популярних в Україні:

Отже, розглянемо що ж означають символи у маркуванні сталей S235 і S355 згідно EN 10025:2004 (частини 1-5)

S конструкційні сталі
235/275/355 мінімальна межа текучості (Reh) в МПа (1 МПа = 1 Н/мм2) для товщин ≤ 16 мм
JR мінімальна величина роботи удару 27 Дж/см² (ударна в’язкість V-виріз) при температурі +20°C
J0 мінімальна величина роботи удару 27 Дж/см² (ударна в’язкість V-виріз) при температурі 0°C
J2 мінімальна величина роботи удару 27 Дж/см² (ударна в’язкість V-виріз) при температурі -20°C
К2 мінімальна величина роботи удару 40 Дж/см² (ударна в’язкість V-виріз) при температурі -20°
W покращена стійкість до атмосферної корозії
P великий вміст фосфору (тільки 355 марка сталі)
+ AR постачається як прокат
+ N нормалізована, нормалізована катана сталь

ПРИКЛАДИ:     S235JR + AR, S355J0WP + N

Тепер стає зрозуміло, що, наприклад, сталь S355 може бути з набором абсолютно різних характеристик і останні букви, на які рідко хто звертає увагу, не менш важливі. Крім того, важливо, щоб замовник розумів це не гірше продавця, так як нерідкими бувають випадки, коли продавці або в силу своєї некомпетентності, або свідомо в силу непорядності, недоговорюють клієнту ці важливі моменти, які в свою чергу можуть впливати і на вартість металопрокату і на терміни поставки.

Якщо вам потрібна більш повна інформація щодо маркування і властивостей сталей європейського металопрокату, ви завжди можете завантажити повні тексти європейських стандартів EN і DIN у нас на сайті в розділі «Завантажити технічну документацію» або звернутись до наших фахівців, які нададуть швидку і професійну консультацію.

ЕВРОМЕТАЛ. Працюйте з кращими. Працюйте з професіоналами.