Оцинкований рулон – один із найбільш затребуваних типів імпортного металопрокату на українському ринку.

В першу чергу це пов’язано із тим, що оцинкований рулон широко використовується у аграрному будівництві, яке на сьогоднішній день показує значні темпи росту, а, по-друге – невдоволенням споживачів якістю українського оцинкованого рулонного металопрокату, що змушує українських виробників продукції шукати альтернативу в імпортному прокаті.

Компанія Єврометал пропонує Вашій увазі широкий асортимент імпортного рулонного металопрокату, здатного задовольнити будь-які вимоги Клієнта – за ціною, за якістю, за термінами поставки.

Наша компанія працює як безпосередньо із заводами-виробниками оцинкованого рулонного металу, так і з великими європейськими та турецькими дилерами, що дозволяє в певних ситуаціях запропонувати поставку металу у найкоротший термін.

Ми пропонуємо оцинкований рулонний металопрокат від наступних виробників:

оцинкований рулон

  • ArcelorMittal;
  • U.S. Steel Kosice;
  • Liberty;
  • MARCEGAGLIA;
  • VOESTALPINE STAHL;
  • TATMETAL;
  • BORCELYK;

Розуміючи потреби Клієнтів, в кожному конкретному випадку ми намагаємось надати комерційну пропозицію на оцинкований рулон, яка буде найкращою з точки зору як ціни, так і термінів поставки.


ТЕХНІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

Давайте тепер коротко оглянемо основні марки сталі “оцинковки”, які є найбільш затребуваними на українському ринку.

оцинкований рулонDX51D – одна із найпопулярніших марок сталей оцинкованого прокату. Виготовляється згідно європейської норми EN 10346:2015 “Прокат листовий сталевий для холодного штампування з покриттям, нанесеним методом безперервного занурення у розплав. Технічні умови поставки”.

Згідно загальноприйнятої класифікації вказана оцинкована сталь відносить до “низьковуглецевих якісних легованих сталей”.

Практично завжди після вказання марки вказується товщина цинкового покриття, наприклад DX51D+Z275. Давайте разом розшифруємо це маркування.

D – листовий прокат для холодного штампування;
X – метод прокатування (холоднокатаний);
51 – ідентифікаційний код здатності до фальцювання (згинання/профілювання);
D – показує, що сталь призначена для нанесення покриття в гарячому стані;
+Z275 – товщина цинкового покриття (в грамах на 1 м2).

Сталь DX51D може бути захищена не лише гарячим цинком, а й іншими типами покриття, наприклад алюмоцинком, в такому випадку до маркування додаються інші позначення +ZF, +ZA, +ZM, +AZ, +AS.

+ZF – цинкове покриття з дифузійним відпалом (дифузійний відпал застосовують для зменшення неоднорідності хімічного складу);
+ZA – покриття сплавом Zn-Al (Zn>50%);
+AZ – покриття сплавом Al-Zn (Al>50%);
+AS – покриття сплавом Al-Si;

Товщина цинкового покриття на рулонах турецького та європейського виробництва складає від 100 до 350 гр/м2. Як правило, оцинковані рулони турецького виробництва мають товщину 140 гр/м2, а європейські рулони – 275 гр/м2. Однак, в разі потреби турецький оцинкований металопрокат теж може постачатись із збільшеною товщиною цинкового покриття – все залежить від виробів, для яких призначено рулонний прокат та пріоритету від Клієнта – нижча ціна або краще цинкове покриття.

Оцинкована рулонна сталь марки DX51D є найпопулярнішою в Україні, в першу чергу через свою ціну, оскільки ця сталь є дешевшою у порівнянні з іншими популярними марками, такими як S220GD, S250GD та ін. Окрім того, внаслідок її фізичних характеристик, в першу чергу “м’якості”, дешевшими в результаті виходять і готові вироби, виготовлені із неї, оскільки використання міцніших марок сталей призводить до пришвидшеного зносу виробничого обладнання, що в свою чергу впливає на вартість амортизації.

Сталі S220GD, S250GD, S280GD, S320GD, S350GD – ряд популярних марок сталей оцинкованих рулонів, що використовуються як правило при виробництві:

оцинкований рулон

  • несучих конструкцій (ЛСТК, конструкцій сонячних батарей тощо);
  • гнутих профілів (z-, c-, сігма,- п-подібний профілі та ін);
  • силосів та резервуарів;
  • преміального сегменту металочерепиці та ін.

Використання найбільш міцних марок сталей S320GD, S350GD дозволяє досягти найменшої металоємності конструкції, що призводить до зменшення собівартості будівництва або реконструкції.

Вказані сталі, як і марка DX51D виготовляються за європейським стандартом EN 10346:2015.

Давайте розберемо й цю марку сталі по кожному зі знаків:

S – конструкційна сталь;
350 – мінімальна границя плинності (межа текучості) в МПа для сталі, товщиною до 16 мм;
G – інші характеристики (при необхідності додаються однією або двома цифрами);
D – показує, що сталь призначена для нанесення покриття в гарячому стані.

Додаткове маркування, що стосується типу покриття, використовується аналогічне, як і для сталі DX51D.

За класифікацією Євросоюзу ця сталь має маркування 1.0529.

Якщо говорити по-простому, то щоб зрозуміти на цифрах у чому різниця між оцинкованою сталлю DX51D та, наприклад, S350GD, візьмемо такий параметр як відносне видовження, тобто величина, на яку метал може розтягнутись без розриву.

Сталь DX51D22%
Сталь S350GD16%

Якщо навести ще більш простий приклад, то металочерепиця товщиною 0,45мм зі сталі S350GD буде витримувати такі самі навантаження, як і металочерепиця зі сталі товщиною 0,5 мм марки DX51D.

Це, звичайно, спрощені розрахунки, які можуть коригуватись в залежності від кожного конкретного виробу, однак серед наших Клієнтів є як і професіонали ринку з багаторічним стажем, так і зовсім недосвідчені покупці, котрі тільки починають свою роботу із оцинкованим металопрокатом. Саме тому ми хочемо максимально доступно донести інформацію для кожного нашого Клієнта.

Наша компанія пропонує оцинковану сталь не лише в рулонах, а й в листах або порізану на штрипс.

Якщо Вам потрібна більше детальна комерційна або технічна інформація стосовно оцинкованої рулонної сталі, звертайтесь до наших спеціалістів будь-яким зручним способом!