Європейський металопрокат, наприклад, такий як двотаври IPE, IPN, двотаври HEA, двотаври HEB, двотаври HEM або швелери UPE і UPN, в більшості випадків купують у разі реалізації проектів, де такий металопрокат передбачений цим самим проектом. Однак, дуже часто така потреба виникає в тому випадку, якщо українські сталеві профілі просто неможливо знайти на ринку через те, що частина з них просто не виготовляється нашими металургійними комбінатами, хоч ці позиції і є в ГОСТах, а частина виробляється, але в обмеженій кількості, через що на складах вони відсутні, а прокату чекати кілька тижнів або необхідно замовляти велику партію, цікаву для виготовлення нашим заводам. У цьому випадку якраз доцільно розглянути поставку імпортних сталевих профілів, які в багатьох випадках аналогічні нашим двотаврам і швелерам і які завжди є в наявності на складах в Європі або на нашому складі у Львові. У даній ситуації ми завжди зможемо гарантувати Клієнту поставку партії навіть вагою в 1 тоннуа протягом 2-5 робочих днів. Більше того, двотаври і швелери завжди доступні як зі звичайної сталі S235 (аналог ст3) так і у виконанні з низьколегованої сталі S355 (аналог 09Г2С).

Давайте для прикладу розглянемо кілька найпоширеніших позицій, за якими до нас звертаються клієнти.

Двотаврова балка 24М
ГОСТ 19425-74
Використовується переважно для влаштування підкранових шляхів
Двотаврова балка IPN240
відповідно до DIN1025
Нормальна сталева двотаврова балка з ухилом внутрішніх граней полиць
Заміна українського металопрокату на європейський Заміна українського металопрокату на європейський
Висота балки – 240 мм Висота балки – 240 мм
Ширина полки – 110 мм Ширина полки – 106 мм
Площа поперечного перерізу- 48.7 см2 Площа поперечного перерізу – 47,9 см2
Маса 1 м – 38.3 кг Маса 1 м – 37,6 кг
Ix, момент інерції – 4640 см4 Ix, момент інерції – 4287 см4
Wx, момент спротиву – 387 см3 Wx, момент спротиву – 357,3 см3
ix, радіус інерції – 9.75 см ix, радіус інерції – 9.5 см
Iy, момент інерції – 276 см4 Iy, момент інерції – 261,2 см4
Wy, момент спротиву – 50.2 см3 Wy, момент спротиву – 49,3 см3
iy, радіус інерції – 2.38 см iy, радіус інерції – 2.30 см

Як бачимо, при заміні вітчизняної балки 24М на IPN240 ми отримуємо практично ті ж механічні властивості двотавра, оскільки габаритні розміри майже повністю збігаються. Більше того, європейська балка нехай не на багато, але все ж легша, що дозволяє заощадити кошти. Виходячи з багаторічної практики, така заміна відбувається дуже часто і без погоджень з архітекторами і проектувальниками, так як перерахунок несучої здатності не потрібен. Якщо Вам потрібні більш повні характеристики європейських двотаврів IPN, IPE, HEA, HEB, HEM, Ви завжди можете завантажити їх у відповідному розділі нашого сайту або звернутися до наших фахівців.

Давайте розглянемо ще один дуже частий приклад для українського ринку металоконструкцій і металопрокату – швелер 36. Дуже часто проектувальники передбачають вказаний тип швелера для виготовлення колон (зварений в “коробочку” або через пластини). І хоча, ГОСТ передбачає такий типорозмір швелера, на ринку його практично не дістати, оскільки українські металургійні комбінати його не роблять і доступний він може бути тільки російського виробництва. У своїй практиці ми стикалися навіть з тим, що заводи металоконструкцій робили зварний варіант даного швелера, що дуже сильно збільшувало собівартість продукції, терміни виготовлення та зовнішній вигляд колон.

Геометричні параметри (висота стінки і ширина полиць) в зазначених швелерах повністю збігаються – 360 мм і 110 мм відповідно. Так, європейський швелер має більш товсті стінку і полки, але з урахуванням його доступної ціни і відсутності на ринку вітчизняного аналога, така покупка повністю себе виправдовує.

Крім того, з огляду на великий сортамент і наявність на складах швелерів UPE і UPN, завжди можна підібрати оптимальний варіант заміни.

Звертайтеся і ми підберемо для Вас найоптимальніший варіант заміни українського металопрокату на європейський.

ЄВРОМЕТАЛ! Працюйте з професіоналами!