Нерівнополичні кутники – популярний тип металопрокату, що імпортується компанією “Єврометал” в Україну.

Найперша причина цього – відсутність українських аналогів. Враховуючи, що нерівнополичний кутник – важливий тип металопрокату зі своїми унікальними характеристиками, багато будівельних проєктів просто фізично не можуть обійтись без застосування такого кутника.

Як варіант, можна використати звичайний рівнополичний кутник, який доступний на ринку, але в такому випадку доведеться змиритись зі збільшенням металомісткості проєкту, адже розтин такого кутника підбирається по більшій стороні нерівнополичного кутника. І справа тут не лише в тому, що збільшуючи металомісткість, зростає ціна, а додатково виникають і інші проблеми:

  • збільшення ваги конструкцій і збільшення навантаження на примикаючі конструкції;
  • неможливість в деяких випадках використати кутник з рівними поличками через технологічні особливості конструкції;
  • необхідність внесення змін в креслення КМД на виготовлення металоконструкцій у зв’язку із такою заміною кутника.

Ще один «варіант», який, не дивлячись на свою нетехнологічність, доволі часто зустрічається на практиці – «підрубування» однієї з поличок рівнополичного кутника і таким чином самостійне «виготовлення» нерівнополичного кутника. Але цей спосіб має ряд суттєвих недоліків, таких як:

Нерівнополичні кутники

  • трудомісткість виготовлення;
  • технологічне обмеження максимальної довжини кутника;
  • неакуратний вигляд окрайки обрубаної сторони кутника.

Мало того, само собою зрозуміло, що й у такому випадку Клієнт свідомо йде на додаткові фінансові витрати, оскільки змушений купувати більшу вагу кутника, частина якого після «підрубування» просто викидається в металолом.

Незважаючи навіть на те, що Клієнти в Україні, призвичаєні до «дефіциту» нерівнополичних кутників на ринку, готові йти на різні жертви, описані вище, є випадки, коли ці способи не спрацюють:

  • перший випадок – при необхідності закупівлі кутників з великою товщиною стінки, адже на ринку України без проблем доступні кутники з товщиною стінки до 10 мм, а при необхідності закупівлі кутника зі стінкою 12, 14, 16 чи навіть 20 мм, Клієнти зіштовхуються з неможливістю купівлі не те що нерівнополичного кутника, а й в принципі, будь-якого;
  • другий випадок – в разі необхідності використання кутника зі сталі 09Г2С (згідно з європейською класифікацією S355J2), адже в Україні такі кутники не виготовляються, як, зрештою, і двотаврові балки та швелери.

Саме тому, використання імпортних нерівнополичних кутників є найкращим рішенням для Замовників, адже, по-перше, в Європі виготовляється і постійно доступний широкий сортамент нерівнополичних кутників, а, по-друге, всі типорозміри без жодних проблем доступні зі сталі S355J2 (аналог української сталі 09Г2С).

Європейські кутники, в тому числі нерівнополичні, виготовляються згідно з європейськими стандартами:

  • EN 10056-1:1998, який встановлює типорозміри кутників;
  • EN 10056-2:1994, яким регламентуються толеранції та допуски.

Клас поверхні, як і для іншого сортового металопрокату, регламентовано EN 10163-3:2004.

Відповідно до EN 10056-1:1998 мінімальний розмір кутника – 30х20х2 мм, а максимальний – 200х100х14.

Нерівнополичні кутникиОднак, слід врахувати, що з моменту введення в дію цього стандарту, минуло вже понад 20 років, тому багато виробників на сьогодні виготовляють типорозміри нерівнополичних кутників, які не передбачені стандартом. Тому якщо у Вас є замовлення на нетипові нерівнополичні кутники, звертайтесь у компанію Єврометал і ми знайдемо виробника, який зможе виконати Ваше замовлення.

З повним переліком європейських кутників, які пропонує наша компанія, Ви можете ознайомитись у нашому каталозі на стор. 35-36.