Буквально сьогодні Український Центр Сталевого Будівництва (УЦСБ) оприлюднив аналітичні дані щодо обсягів ринку металоконструкцій України за 9 місяців 2020 року.

Всупереч негативним прогнозам, які практично одноголосно звучали від учасників галузі на початку року після введення першого локдауну, результат насправді виявився зовсім неочікуваним і напрочуд позитивним для гравців ринку металоконструкцій, оскільки за результатами 9 місяців 2020 року ринок металоконструкцій не лише не “просів”, а й показав ріст у відношенні до такого ж періоду 2019 року.

Як видно із динаміки за 9 місяців, за результатами повного року очікується ріст ринку орієнтовно на 2% у порівнянні з 2019 роком.

Наша компанія, базуючись на даних по об’ємах реалізації європейського металопрокату, може також підтвердити позитивну динаміку у порівнянні із 2019 роком. Особливо значний попит був у 3 і 4 кварталах 2020 року, що свідчить про активне відновлення будівництва після затишшя, спровокованого коронавірусною інфекцією та локдауном на початку року.

Так, за перші три квартали 2020 року загальний обсяг виробництва металоконструкцій склав 106 тис. тонн, в той час як цей показник у 2019 році становив 101 тис. тонн. Про збільшення обсягів виробництва заявили 42% компаній – основних виробників металоконструкцій.

Обсяг ринку металоконструкцій

Що ще цікаво, це те, що помітно наростили обсяги виробництва металоконструкцій великі та середні компанії – за вказаний період зросла кількість виробників із обсягами від 2 до 5 тис. тонн та більше 5 тис. тонн металоконструкцій на рік.

Також у вказаному звіті УЦСБ представлена дуже цікава інформація щодо імпорту металопрокату в Україну. Згідно аналітичних даних, за 2020 рік скоротилися обсяги імпорту практично по всіх ключових позиціях – балках, кутниках, швелерах та листах, в той час як імпорт зварних профільних труб зріс на 37%!

Більш детально із вказаною інформацією, включно із конкретними цифрами, Ви можете ознайомитись безпосередньо в оригіналі аналітичної статті на сайті Українського Центру Сталевого Будівництва.

Все буде ЄВРОМЕТАЛ!